Tvár jednorožca. Ako nakresliť jednorožca ceruzkou krok za krokom

Maturita na základnej škole, 4. ročník. Scenár

Prázdniny venované ukončeniu základnej školy. "Prajeme vám šťastie"

učiteľ Základná škola Yatskikh Ludmila Stanislavovna
Cieľ: výchova duchovných a morálnych vlastností človeka.
Úlohy: očkovanie etické normy správanie, úcta k starším, dobrá pamäť na základnú školu; príprava študentov na školenia na úrovni základného všeobecného vzdelania.
Registrácia. Trieda je vyzdobená balónmi, kresbami, kreatívne diela. Na stenách sú plagáty: „Dovidenia, základná škola!“, „Hurá prázdniny!“, „Ahoj leto!“. Na tabuli visia noviny „Ako sme žili a vyrastali“ s fotografiami detí z rôznych tried.

Priebeh udalosti.
1. Dnes sa veľmi tešíme!
Vítame hostí!
Všetci známi, neznámi
Aj vážne, aj vtipné
Spolu: Všetci priatelia.

2. Náš priateľský 4. ročník
Pozval vás na párty.
Dnes vás čaká zábava aj vtipy
Tu sa nebudete nudiť ani minútu!

3. Dnes je pre nás slávnostný deň.
Prechádzame do 5. ročníka.
Ukončenie základnej školy
A začíname prázdniny!

Vedúci: Vážení chlapci! Vážení rodičia! Dnes sme všetci znepokojení. Dnes máme nezvyčajný deň - rozlúčku so základnou školou.
Už 4 roky spolu s vami stúpame po prvých, najťažších stupňoch rebríčka vedomostí. Naučili sme sa byť priateľmi, naučili sme sa žiť podľa pravidiel nášho rodného školského domu.
Naučili ste sa veľa: nielen čítať a písať, ale aj riešiť problémy. veľa čítaš zaujímavé knihy. V škole sme sa kamarátili.
Poďme si dnes všetci pripomenúť, aké boli tieto štyri roky...

5. Všetci sme boli vtipné deti,
Keď ste prvýkrát vstúpili do tejto triedy.
A keď som dostal notebook s ceruzkami,
Prvýkrát v živote si sadli za stôl.

6. Opatrne sedieť pri stole,
Aby nedošlo k rozdrveniu školskej uniformy,
Otvorili sme naše priméry,
Otvoril prázdny zápisník.
Vedúci:- Správny! Základný náter je váš prvý priateľ v krajine vedomostí.
7. Otvoríš rezervovať si,
Jej obliečky šuštia.
Na listoch - za radom -
Písmená sú čierne.

8. Kniha vám povie všetko
Rozhovor s ňou nie je nikdy nudný.
Ukáže svoju rodnú krajinu,
A naučiť ťa milovať.
Vedúci:- A teraz otestujeme vaše znalosti. Pozor – literárne hádanky!
Poklad hľadal na dne mora,
A bol veľvyslancom v nebi.
Chytil Firebird na zemi.
Za manželku si vybral cársku pannu.
Zavolaj mu, povedz mi ako?
Naša odpoveď: ... Ivan blázon!

Pre blázna je všetko maličkosť,
nepredá len korčule:
aj keď je ušatý malý vzrast,
unáhlené a odvážne!
Toho koňa pozná každý.
Aké je meno? ... Ten hrbatý!

Tridsaťtri rokov žil v zemľanke,
A chodil na ryby za každého počasia.
Áno, stará žena ho otvorene karhala
Za rozbité, bezcenné koryto.

Mal rozhovor s pani mora,
A splnila tri želania svojho starého otca.
A keď som sa nahneval, vzbúril som sa -
Modré more sčernelo, rozbúrené.
Zavolajte mi s úsmevom!
- Toto je rozprávka o .... Rybárovi a rybe!
(A.S. Pushkin "Príbeh rybára a ryby")

V tejto rozprávke pre zábavu
úžasné kačice
Nesené so sebou na juh
Zabudnutý strach.
Ako sa volá ich priateľka?
Áno, samozrejme... Žaba!
Dostala
na ďaleký juh?
Nie alebo áno? nie!
Prečo žaba spadla?
Pretože bola... chvastúň!
(V.M. Garshin "Cestujúca žaba")

Medzi kvetmi
v tieni listov
žil tam chlapec
viac ako päť rokov.
Celý deň je dlhý
letel na včelu.
kvetinový nektár
veľmi miloval.
A pod mesiacom
niekedy v noci
tancoval s Moshkou
áno biť v dlaniach.
Kto je tento pekný muž?
Áno, chlapče... s prstom!
(V.A. Žukovskij "Chlapec s prstom")

Tá rozprávka je plná zázrakov,
ale najhorsi je spanok
všade naokolo zabitý mor.
Kráľovský dvor sa stal nehybným.
Temný les stúpal ako plot,
uzavretie recenzie.
A nie je tam žiadny prechod častejšie
palác tristo rokov.
Možno ste čítali príbeh?
Je to... Spiaca princezná!

Pre mladú princeznú
zostavila zlá čarodejnica
plán pomsty:
sen zasiahol kráľa a jeho sprievod.
Zobudil som sa, liezol do lesa,
mladý muž celý kráľovský dvor:
Opäť je tu reč, rozruch,
ako obvykle uprostred dňa.
Kto dosiahol také výšky?
No jasné... Cárov syn!
(V.A. Žukovskij "Spiaca princezná")

V tomto príbehu nie je žiadny poriadok.
Na ceste bez pozerania
riad vybieha z domu:
a hrkálky a hrkálky.
Oh, poďme kam
stôl, hrniec, panvica?
Kto na nich kričí: „Ach-och!
Vráťte sa domov"!?
Kto je za nimi popri plote
skákanie? ... Babička Fedor!
sľubuje, že ich bude milovať
a umyte všetku špinu.
Plačúci špinavý riad:
- "Ach, bez upratovania sme na tom tak zle!"
Ale rozhodnú sa tak
Odpustite starej babke.
Žiadajú ich očistiť pieskom,
umyte ich boky vriacou vodou.
Poháre budú znova
ako slnko...svieti!
(K. Čukovskij "Fedorino smútok")

Obísť aspoň polovicu sveta
Obísť sa, obísť sa
Ľahšie je nenájsť si domov
Nemôžem to nájsť, nemôžem to nájsť!
Stavba domu z trávy
Prasiatko .... Nif-Nif!
Aj keď hrozné, hrozné zviera
neprerazilo dvere.
Ale on zlomil dom z prútov,
Letel salto.
Koho zaujíma tento dom?
Prasiatko .... Nuf-Nuf!
Je, samozrejme, múdrejší ako všetci ostatní
Inteligentnejší ako všetci, múdrejší ako všetci.
Stavia dom z kameňov
Z kameňov, z kameňov.
Ako sa všetci volajú, hej?
Prasiatko .... Naf-Naf!
Toto je jednoduchá otázka pre dieťa. Hrdinovia sa volali, čo? - ... Tri prasiatka!
(S.V. Mikhalkov "Tri prasiatka")

V tomto príbehu je pochúťka -
Chutný džem na čaj.
V samovare - vriaca voda,
Pite pomaly, popíjajte,
A obdivujte hostí!
A keď príde zloduch
Nehanbite sa a buďte odvážni
Porazte ho bez rozruchu!
Ak si poradíte s Pavúkom
Spolu so statočným komárom,
Zachráňte jeho nevestu!
Pomenujte ju tu
Toto je ........ Fly-Tsokotuha,
Pozlátené brucho.
Hudobníci pribehli
Bubny bili.
Hostia začali tancovať.
Môžete mi ich vymenovať?
Tara, tara, tara-ra,
Bavte sa.........Moshkora!
To je ako s mužom
Trochu skáče ..... Kobylka!
Nešetrí lykové topánky
Tap dance ...... Mravec!
Top top topánky!
Kto takto tancuje? ......Chrobák-Chrobák!
Rozsvieťte svetlá
na tancoch ...... Svetlušky!
(K. Chukovsky "Fly-Tsokotuha")

Vedúci:- Výborne, chlapci, ste dobrí čitatelia! A teraz si spomeňme na prvé hodiny písania. Za 4 roky sme napísali nejeden zošit. A aké ťažké bolo začať, ako písmená neposlúchali!

9. Áno, písanie listov je veľmi náročná vec.
Iní píšu ľahko a krásne!
A čo neurobím, je šikmé a krivé.
Pozrite, stalo sa to v iných zošitoch
Slová ako vojaci stoja na prehliadke.
A potom, ako búrka prešla stránkou,
Je čas, ach, je čas, aby som sa učil!

Vedúci:- Uplynulo trochu času a všetci ste sa naučili písať, naučili sa pády a skloňovanie, interpunkčné znamienka a stres.
Koľko pravidiel! Koľko pravidiel! Nezvyknutý triasť sa!
Buďte pozorní - a len. Všetko si zapamätáte, všetko pochopíte!

Scéna „Lekcia ruského jazyka“.
Učiteľ: - Dajte dôraz na slovo "dievča".
Študent: - Nemôžem - nemôžete udrieť dievčatá. Aj keď veľmi chcem.
Učiteľ: - Vymyslite vetu so slovom "ucho".
Študent: - Tanya má na hlave dve uši.
Učiteľ: Aké interpunkčné znamienka poznáte?
Študent: - Výkričník, sedatívum, bod s chvostom. správne?
Učiteľ: - Zmeňte sloveso "ísť".
Študent: - Ja idem, ty ideš...
Učiteľ: - Ponáhľaj sa, prosím!
Študent: - On beží, my bežíme, ty bežíš ...

Vedúci: Teraz sa vráťme k hodinám matematiky.
A krajina je krásna a silná v matematike.
Všade je tu práca v plnom prúde, každý niečo počíta.
Všade môžete počuť: jeden, dva, tri, štyri, päť,
Všetko sa dá spočítať!
Matematika je všade, stačí pohnúť očami -
A existuje veľa rôznych príkladov, ktoré nájdete vo svojom okolí!

Vedúci:- Áno, naozaj, matematika je veľmi zaujímavá veda. Teraz si v nej otestujeme vaše znalosti.
Zábavná matematika.
"3 súdruhovia chodili do školy na vyučovanie na druhej zmene a stretli ešte dvoch súdruhov - žiakov prvej zmeny. Koľko súdruhov celkovo chodilo do školy?"
"Zapálili sme 7 sviečok, z toho 2 zhasli. Koľko sviečok zostalo?"

"Na ceste sedelo 6 vrabcov, priletelo k nim ešte 5 vrabcov. Mačka sa prikradla a chytila ​​jedného vrabca. Koľko vrabcov zostalo na ceste?"
"Čo je ťažšie - kilogram vaty alebo kilogram železa?"
"Rybár za 2 minúty. Chytil 4 ryby. Koľko rovnakých rýb chytí za 6 minút?"
"Pár koní bežal 20 km. Koľko kilometrov nabehal každý kôň?"

Jeden večer k medveďovi
Susedia prišli na koláč:
ježko, jazvec, mýval, "šikmý",
Vlk s darebáckou líškou.
Ale medveď nemohol
Podeľte sa o koláč.
Medveď sa potil od práce -
Nevedel počítať!
Pomôžte mu rýchlo
Spočítaj všetky zvieratká.
B. Zakhoder

Sedem vtipných prasiat
Stoja v rade pri koryte.
Dvaja išli do postele, aby išli spať,
Koľko ošípaných má koryto?

Štyri húsatá a dve káčatká
Plávajú v jazere, nahlas kričia.
No počítaj rýchlo -
Koľko detí je vo vode?

Dobrý ježko na trhu
Kúpil pár topánok pre rodinu.
Čižmy na nohe - vy,
Trochu menej pre moju ženu.
S prackami - syn
So spojovacími prvkami - dcéra.
A všetko vložte do vrecka.
Koľko nôh má ježko v rodine?
A koľko topánok si si kúpila?

Natasha má päť kvetov,
A Saša jej dal ďalšie dve.
Kto tu vie počítať
Koľko je dva a päť?

Prinesená hus - matka
Šesť detí chodí po lúke.
Všetky husaciny sú ako gule,
Traja synovia, koľko dcér?

Štyri zrelé hrušky
Hojdanie na konári
Pavlusha odtrhol dve hrušky,
Koľko hrušiek zostalo?

Vnuk Shura dobrý starý otec
Včera som dal sedem kúskov cukríkov.
Vnuk zjedol jeden cukrík.
Koľko kusov zostáva?

Mama vyšívala koberec.
Pozrite sa na vzor.
dve veľké bunky
Každá má tri vetvy.
Masha sedela na posteli,
Chce počítať konáre.
Áno, nemôže
Kto jej pomôže?

Raz zajac na obed
Kamarát sused vyskočil.
Zajačiky sedeli na pni
A zjedli päť mrkiev.
Kto ráta chlapov slizkých?
Koľko mrkvy ste zjedli?

Pod kríkmi pri rieke
Májové chrobáky žili:
Dcéra, syn, otec a matka.
Kto ich vie spočítať?

Pieseň „Dvakrát-dva-štyri“.
Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,

Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,

*****
Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,

Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,

*****
Trikrát tri navždy - deväť,
Nie je tu čo robiť!
A je ľahké počítať
Koľko je päť päť!
Päť päť - dvadsať päť!
Päť päť - dvadsať päť!
Celkom správne!
*****
Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,
Je to známe každému na celom svete,
Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,
Toto je známe každému na celom svete!
*****
Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,
A nie tri, nie päť - toto musíte vedieť!
Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,
A nie šesť, nie sedem - to je jasné každému!
*****
Ktorí sa, priatelia, nepýtajú
Šesť osem - štyridsať osem!
Šesť šesť - prosím, zvážte
Vždy tridsaťšesť!

Šesť šesť - tridsaťšesť!
Celkom správne!
*****
Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,
Je to známe každému na celom svete,
Dva po dvoch sú štyri,
Dva po dvoch sú štyri,
Toto je známe každému na celom svete!

*****
Vedúci:- Si silný v matematike - všetky problémy sú vyriešené!
Okrem týchto troch vecí
Máte ešte nejaké položky?


Veľa nás naučili.
Prírodná história.
Pozri, môj mladý priateľ, čo je okolo:
Obloha je svetlo modrá, slnko svieti zlato,
Vietor sa hrá s listami, oblak pláva na oblohe,
Pole, rieka a tráva, hory, vzduch a lístie,
Vtáky, zvieratá a lesy, hromy, hmly a rosa,
Človek a ročné obdobie – to je všetko okolo prírody.

Priatelia, položím vám otázku a vy sa zamyslite,
Jeden z dvoch – áno alebo nie – odpovedzte nahlas.
Ak ste plný vynaliezavosti, pomôže vám rým, ale ono
S nami taký prefíkaný, že to môže byť niekedy mätúce.

Povedz mi, vítajúc úsvit, spieva sumec fúzatý? ... (Nie)
- A pri prerezávaní sa cez hladinu rybníka vedia husi plávať? ... (Áno)
- A ak slnko zohreje sneh, stane sa z neho studený ľad? ... (Nie)
- Povedz mi, môže mignonet v zime kvitnúť v záhrade? ... (Nie)
- Môže krokodíl nazbierať kyticu bielych ľalií? ... (Nie)
- Môže mi ťava dať odpoveď, vydržať tri dni bez jedla? ... (Áno)
- Na záver je čas sa opýtať, páčila sa vám hra? ... (Áno)

10. Samozrejme, že existuje! Nezabudli sme
Veľa nás naučili.
Lekcie čítania - Cítiť
A súcitiť so svojím susedom.

11. A telesná výchova – obratnosť
A viac vytrvalosti

12. Keď prídeme na hudbu,
Spievame spolu, veselo.
A hudba je taká dobrá
Čo, bez skrývania, duša spieva!

Vieme, ako vyrezávať, kresliť,
A prišívajte gombíky.

Chastushki.
Začaté akademický rok,
Hodiny tikali
A trápi ma otázka:
Budú čoskoro prázdniny?

Aký druh šepotu je počuť v triede?
Kto nám v tom bráni?
Je to len niekto s niekým
O niečom sa diskutuje.

V našej triede všetci chlapci -
Milujú vyniknúť.
Kto kreslí, kto spieva
Pokiaľ neštuduješ.

Prekonáme všetky vedy,
Všetko nám vyjde
Pretože naše matky
Študujú s nami.

Je super jazdiť na parkete!
Škoda, že nemám so sebou korčule.
Formulár je nakoniec špinavý -
No, aspoň nohy sú neporušené.

Môžete si lakovať nechty v lete?
Na rukách a nohách.
Učiteľ nás nenadáva,
A chlapci povedia: "Ach!"

Sme spolu štyri roky
Naučené v triede
A počas tejto doby veľmi
Stali sa z nás silní priatelia.
Spievali sme vám melódiu
A veľmi sa snažili.
Naše drobnosti sú dobré,
A my sami sme dobrí.

Vedúci:- Samozrejme, je dôležité poznať vedu -
Musíte ich študovať bez nudy!
Ale bez odpočinku, priatelia,
Nemôžeme žiť.
Čo je najviac obľúbený koníček všetky deti v škole? Samozrejme, zmeniť!
Zmena! Zmena! Oddýchnuť si:
Môžete behať a robiť hluk, tancovať a spievať piesne,
Môžete si sadnúť a mlčať, Len - chur! - Nemôžeš sa nudiť!

V našej zábavnej škole cez prestávku si s vami zahráme hru "To som ja"!
Chlapci, teraz položím otázky a vy spolu, tlieskajúc rukami, odpovedzte:
"To som ja, to som ja, to všetko sú moji priatelia!"
alebo dupajúc nohami povedzte: "A nie ja, ani ja a nie všetci moji priatelia."
Precvičíme si: Tlieskanie rukami - "To som ja, to som ja, to všetko sú moji priatelia!"
Dupanie nohami - "Nie, nie ja, nie, nie ja a nie všetci moji priatelia!". Takže začnime:

Kto je partia veselých ľudí, ktorí každý deň chodia do školy?! (To som ja...)
Kto z vás zdobí triedu a dom svojimi prácami?! (To som ja...)
Kto sa nebojí mrazu, korčuľuje ako vták?! (To som ja...)
Kto z vás je taký podvodník, hádže loptou lepšie ako ktokoľvek iný?! (To som ja...)
Kto z vás, povedzme v zbore, je zaneprázdnený rozprávaním na hodine?! (Nie, nie ja...)
Kto z vás si robí poriadok v knihách, perách a zošitoch?! (To som ja...)
Kto z vás, povedzte, bratia, sa zabudne umyť?! (Nie, nie ja...)
Kto robí domáce úlohy presne načas?! (To som ja...)
Koľkí z vás prídu do triedy s hodinovým meškaním?! (Nie, nie ja...)
Kto pri volejbale dá gól cez okná?! (Nie, nie ja...)
Kto z vás, povedzme nahlas, chytá v triede muchy?! (Nie, nie ja...)
Kto z vás nevyzerá zachmúrene, miluje šport a telesnú výchovu?! (To som ja...)
Kto z vás sem priniesol pesničky, vtipy, smiech až k slzám?! (To som ja...)

Báseň „Zlá história“
Študent 1.
Jedného dňa môj najlepší priateľ a ja
Tak unavený - žiadna sila:
V zmene v malej kôpke
Pohádal som sa s kamarátom.
Študent 2.
V triede sme zaspali.
Stôl je mäkší ako posteľ
Zívli sme tak, že lícne kosti
Nemal kto viesť.
Študent 1.
A čo urobil učiteľ?
Nepreriekol ani slovo.
A bez toho, aby som sa dostal k jadru veci,
Hneď som volal otcovi.
Študent 2.
Oh, aký výbuch
Ach, aké pokarhanie!
Toto je sotva najlepší spôsob.
Pochopte dušu dieťaťa
Študent 1.
Ak triedny čas
Tečie veľmi pomaly
My, zabúdajúc na prísnu učebnicu,
Kreslíme, čo nás napadne.
Študent 2.
Na notebooku a na mape,
Na doske aj na stenu
Na kufríku a na stole,
Sused na chrbte.
Študent 1.
Na rýchle vyriešenie problému
Náš mozog si myslel
Žuvame balíčky žuvačiek
Čo je chutnejšie ako koláče.
spolu:
Sme unavení z učenia.
Ach, to by bol deň voľna!
Čoskoro sa všetko utrpenie skončí!
Mami, chcem ísť domov!

Vedúci:- Áno, nie je ľahké študovať, ale hlavné je, že je to zaujímavé.
Pieseň „Čo učia v škole“
Napíšte rôzne písmená
S tenkým pierkom v zošite
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.
Odčítajte a násobte
Neurážajte deti
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.
Odčítajte a násobte
Neurážajte deti
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.

Pridajte dva až štyri
Čítajte slová po slabikách
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.
Dobré knihy na milovanie
A byť vzdelaný
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.
Dobré knihy na milovanie
A byť vzdelaný
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.

Nájdite východ a juh
nakresliť štvorec a kruh
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.
A nikdy sa nenechajte zmiasť
Ostrovy a mestá
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.
A nikdy sa nenechajte zmiasť
Ostrovy a mestá
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.

O slovese a o pomlčke
A o daždi na dvore
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.
Silné, silné priateľstvo
Poklad priateľstva od detstva
Učia v škole, učia v škole
Učia v škole.

Silné, silné priateľstvo
Poklad priateľstva od detstva
Učia v škole, učia v škole.

Javiskové miniatúry.
- Máte toho nového učiteľa?
Áno, a je veľmi zbožný.
- Prečo to hovoríš?
- Počas mojej odpovede neustále zvolal: „Môj Bože! Môj Bože!"
- A čo sa ťa pýtal?
- Koľko bude 2 x 2, a ja som odpovedal - 5 a 5 x 5 \u003d 45, 6 x 3 \u003d 5.
- Preboha!
***
- Maria Ivanovna, prosím, povedzte mi, je možné potrestať človeka za to, čo neurobil?
- Samozrejme, že nie.
- Potom sa priznám: Neurobil som si domácu úlohu!
***
Večer syn hovorí svojim rodičom:
- Mami, oci, myslím, že by si sa dnes nemal pozerať do môjho denníka.
Mama sa chytá za srdce, otec za opasok. Otvorte denník a tam - 5! Obaja omdlievajú!
„Toho som sa bál,“ povzdychol si syn.
***
Chlapec sedí v trolejbuse, číta knihu a neustále volá:
- No áno! No to musíš! Nevedel som! To je skvelé!
Ľudia sú prekvapení. Jeden z cestujúcich sa pýta:
- Áno, čo tam čítaš?
- Chlapec odpovedá:
- Pravopisný slovník!
***
- Prečo si včera nebol na hodine telesnej výchovy? pýta sa učiteľ.
- Bolela ma noha.
- Nebolí to dnes?
-Takže dnes nie je telesná výchova!
***
Na hodine matematiky učiteľ hovorí študentom:
- Dúfam, že ťa dnes neuvidím podvádzať pri teste.
Študenti (zborovo):
To dúfame aj my!
***
Koniec lekcie. Študent sa zobudí a pýta sa spolužiaka:
- Počuj, aká je lekcia?
- Piaty.
- Áno! A už som mala desiaty sen! ..

„Hurá! Prázdniny!".
Učitelia nás chcú vidieť takto... (založili ruky na lavici).
Mamy nás chcú vidieť takto ... (zametanie).
Otcovia nás chcú vidieť takto ... (ukázať svaly)
Babičky nás chcú takto vidieť ... (nafúknuť líca a pohladiť brucho).
Spolužiaci nás chcú vidieť takto ... (kľakni, jednu ruku na srdce, inú kvet).
Sme kto sme. A celá pravda je taká, že sme skončili 4. ročník a prišli prázdniny (všetko unisono)!

Študent 1.
Slnko svieti veľmi jasne
A deti sa tešia.
Školský rok je za dverami
A prázdniny - hurá!
Študent 2.
Čakali sme na ne veľmi dlho.
Mysleli si, že neprídu.
Nemal čas obzrieť sa späť
A prázdniny sú tu.
Študent 3.
Celý rok sme boli
Absolvovanie študijnej cesty.
Všetky sily sú vyčerpané
Je čas na oddych.

Hra "Pantomíma".
Ukážte rôzne spôsoby chôdze:
1. Figuríny. 2. Vojak. 3. Balerínky. 4. Starec. 5. Pýtatelia. 6. Kopačky.
7. Dieťa.
učiteľ: Dnes musíme našich žiakov venovať piatakom. Pripravte sa na prísahu!
Učiteľ prečíta text prísahy, deti opakujú.
Prísaha.
Ja, ... (na druhej strane volajú F.I.), tvárou v tvár svojim súdruhom slávnostne prisahám:
Buďte úprimní, láskaví, spravodliví.
Uložte si všetky vedomosti, ktoré som počas tohto obdobia získal.
Spomeňte si na svojich prvých učiteľov.
Prisahám! (3 krát)
učiteľ: Pripravte sa na predloženie svojich certifikátov!
Učiteľ udeľuje vysvedčenia o ukončení základnej školy, pochvaly a Ďakovné listy rodičov.
Vedúci:- No, teraz prichádzajú tie najsmutnejšie chvíle. Lúčite sa so svojou triedou a učiteľmi.
Trošku sme ťa naštvali -
Dvojky dostali viac ako raz.
Dokonca sme niekedy plakali
Aby ste sa nad nami zľutovali.
Možno sme boli zlí
Možno by mohli byť škodlivé
Aj tak si nás všetkých miloval
Je nemožné nemilovať nás.

S nami to bolo pre teba ťažké,
A úzkosť nemá konca kraja.
Navždy si vás budú pamätať
Naše verné srdcia.

Ďakujeme, samozrejme, my všetci,
Je ťažké nájsť čo i len slovo
A dnes v tento deň rozlúčky
Chcem povedať "ďakujem"
Dnes sme v mene srdca,
V mene nášho zvučného detstva,
Spoločne vám hovoríme:
Ďakujem! Ďakujem! Vďaka
Miloval si nás všetkých rovnako
Tvoja láska, zdieľaj ju rovnako so všetkými.
Za to, že si z nás vytesal ľudí.
Refrén: Ďakujem vám, učitelia!

A nebolo to milšie a prísnejšie ako ty,
Keď sme otvorili svet od nuly.
Pretože sme ako vy
Refrén: Ďakujem vám, učitelia!

Postupne sme vás všetkých znepokojovali,
Niekedy nahnevaná, niekedy vtipná.
Za to, že nás zobrali na cestu
Refrén: Ďakujem vám, učitelia!

Pre večnú násobilku,
Za to, že nám bola daná Zem,
Za to, že sme všetci vašim pokračovaním.
Refrén: Ďakujem vám, učitelia!

Ďakujem za lásku, za prácu a vedomosti,
Za všetko, čo ste dali študentom.
Nech sa splnia vaše drahocenné želania!
Refrén: Učitelia, ďakujem vám za všetko!

A teraz je slovo dané vašim rodičom.
Rodičia blahoželajú deťom, dávajú im darčeky.

učiteľ:- No, chlapci, skončili ste. Základná škola ale pred vami je oveľa viac objavov. Máte pred sebou dlhú cestu za poznaním. Dnes bola malá skúška veľkého plesu, ktorý budete mať v 11. ročníku.

Vedúci:
Dievčatá na cestách
Na ceste, chlapci!
Odvážne kráčajte po rebríčku vedomostí,
Nádherné stretnutia a dobré knihy
Kroky budú na to..
Na rebríku budú strmé schody,
Ale drahocenná cesta bola presne overená,
Spriateliť sa s úžasným zázrakom,
Čo sa nazýva poznanie.

učiteľ:
Chcem si priať pred dlhou cestou
Nie tak málo, nie tak veľa:
Aby slnko svietilo, aby bolo veselo
Prejdite sa po rebríku vedomostí s priateľmi.
Takže ten smútok-nešťastie vás všetkých obchádza,
Baviť sa rastom a snívaním!

Viem: v tvojom novom živote
Pamätáte si prvú triedu?
A naše milé slová
A niekedy aj prísny pohľad.
A možno v jesenných mrazoch
Hrdý na novú päťku
Pribehneš k nám a čoskoro
Urobte nám veľkú radosť.

Prejdú roky, stanete sa dospelým
A často si spomeniete
Aké pekné a jednoduché
Chodíme spolu po škole.
Ako ste si zvykali na prácu?
A spieval na veselom sviatku.
Buď šťastný môj drahý priateľ
Váš ďalší krok
stredná škola!

učiteľ. Naša dovolenka sa skončila
Ale nejako smutné a smutné,
že nás opúšťaš.
Keď ťa tvoje mamy priviedli
Bol si veľmi malý
Akí dospelí teraz!

Pieseň „Želáme vám šťastie“

koniec školského roka,

blahoželám k jarným a letným narodeninám.

Guľôčky sú nakreslené na hracej ploche.

    VERÍM – NEVERÍM

    SLEPÝ UMELEC

    TANEC

    ZMENIŤ

    PRÍTOMNÝ

    TEREMOK

Dnes, v tento májový slnečný deň, sme sa tu zišli, aby sme zhrnuli výsledky uplynulého akademického roka. Prekonali ste ďalšiu priečku rebríčka vedomostí. Za tento rok ste sa veľa naučili, bolo veľa dobrého, veľa zážitkov a aj sĺz. To všetko je však minulosťou a pred vami sú dlho očakávané letné prázdniny.

Pieseň "Blue Wagon"

    Každá naša lekcia je ako dobrodružstvo.

Všetci sme to dostali pre radosť z toho.

Čaká nás každodenná cesta,

Nech to nekončí.

Refrén: Spolu my, spolu my

Sedíme v triede

A ideme do vzdialených krajín.

Do mesta učenia a do krajiny poznania -

Všetci moji priatelia tam chcú ísť.

    Celý rok sme študovali a skúšali,

Na tento moment sme čakali celý rok.

Tento rok sme sa veľa naučili.

Môžeme ísť do štvrtej triedy!

Refrén:

- Zazvoní zvonček a zakaždým,

Ako v strašnom sne

Najprv vletím do triedy

Potom letí ku mne.

Život sa pre mňa stal

Pekelné peklo!

Pýtajú sa nás v tretej triede

Strašne veľa pre dom!

A ak nie je vôbec žiadny domov,

Kde budú prebiehať lekcie?

Áno, skutočne ste sa tento rok veľa naučili, veľa naučili, získali veľa užitočných vedomostí.

GUĽA 1: "Verím - neverím"

Pozrime sa, či už všetko viete, alebo sa ešte máte čo učiť.

(Deti počúvajú otázky a odpovedajú: "Verím" alebo "Neverím."

    V Japonsku píšu študenti na tabuľu farebným štetcom? - ÁNO

    Používa Austrália jednorazové tabule? - NIE

    Guľôčkové pero pôvodne používali len vojenskí piloti? - ÁNO

    V Afrike sa vyrábajú opevnené ceruzky pre deti, ktoré majú vo zvyku čokoľvek žuť? - ÁNO

    Majú niektoré druhy farebných ceruziek pridanú mrkvovú šťavu, aby tuha bola pevnejšia? - NIE

    Ak niekoho bodne včela, zomrie? - ÁNO

    Je pravda, že pavúky sa živia vlastnými sieťami? - ÁNO

    V kórejskom cirkuse učili dvoch krokodílov valčík. - NIE

    Tučniaky lietajú na zimu na sever. Nie, nevedia lietať.

    Ráno ste vyšší ako večer. - ÁNO

    Sovy nemôžu otáčať očami. ÁNO

    V niektorých krajinách sa svetlušky používajú ako osvetľovacie telesá. - ÁNO

    Eskimáci sušia rybu koruškovinu a jedia namiesto chleba. ÁNO

    Dúhy je možné vidieť aj o polnoci. - ÁNO

    Slon, ktorý pozdravuje neznámeho príbuzného, ​​si vloží chobot do úst. - ÁNO

PLES 2: "Slepý umelec"

Zúčastňujú sa 2 tímy po 5 ľudí. Vodca ukáže kresbu posledným hráčom, nakreslia túto kresbu na chrbát hráča vpredu. Ďalší hráč má chuť nakresliť svoj výkres na chrbát ďalšieho hráča atď.. Posledný výkres je nakreslený na hraciu plochu. Vyhráva tím, ktorého kresba sa najviac podobá originálu.

3. PLES: tanec malých káčatiek.

BLAHOŽELÁME K JARNÝM NARODENINÁM

GUĽA 4: "Zmena"

    "Uzly pre pamäť"

Pozvaní sú 2 hráči z každého tímu. 1. hráči dostanú lano a úlohu: uviazať na ňom čo najviac uzlov za 1 minútu. Po dokončení tejto úlohy dostane druhý hráč novú úlohu: rozviazať všetky uzly (čas 2 minúty).

    Kto je dlhší? 2 ľudia na tím. Každý dostane balón. Musíte ho držať na končeku prsta čo najdlhšie.

GUĽA 5: "Darček"

Chastushki

Uplynula štvrtina

Sme radi až po uši.

A teraz tu spievame

Školské drobnosti.

Poznáš sám seba

V piesni - hlúposť.

A smejte sa s nami

Nastražte uši.

Sme multiplikačná tabuľka

Odstránené a skryté.

Dajte nám impulz

Mikrokalkulačky.

Vanyushka nemá trpezlivosť

Nepoučil sa

A za pol básne

Mám pol štvrtiny.

Bežíme pre zmenu

Poďme sa určite zabaviť.

Poďme do triedy neskôr

Tam si oddýchneme!

Dokonca aj na Olinove narodeniny

Vitya zo zvyku

Olya namiesto gratulácií

Natiahnuté na vrkôčiky.

Aj keď známky nie sú veľmi

Ale náš Sanyok je slávny.

Pretože, mimochodom,

Kričí hlasnejšie ako my všetci.

Spievali sme všetky piesne,

Nedá sa nič iné robiť.

My pôjdeme a ty sedíš,

Až do ďalšieho večera.

BLAHOŽELÁME K LETNÝM NARODENINÁM

SÚŤAŽ 6: „Teremok“ (improvizované divadlo).

Rozprávková dramatizácia.

No a to je koniec našej cesty. Prehodíme loptičky na hracej ploche, čo sa stalo? (Hurá, prázdniny -!)

BLAHOŽELÁME KU KONCIU ŠKOLSKÉHO ROKA, ODOVZDÁVANIE DARČEKOV.

PIESEŇ „Akú farbu má leto“

Rozprávka "TEREMOK"

Postavy : autor-

myš - ježko -

líška - vlk -

žaba policajt

Tu je pre vás rozprávka - "Teremok".

Nie ďaleko, nie blízko

Nie vysoké, nie nízke

Na ceste je dom.

Teraz sa k nemu priblížime

Poďme pochopiť, čo sa v ňom deje.

Objaví sa žaba, odpudzuje autora.

Žaba: - V našej dobe len problémy!

Nikam nechoď!

Chcete okupovať cudzí dom?

Dobre, že som to neurobil!

Žaba: - Kde si videl svoju priateľku?

Pozri, aký hlupák!

Chcete si vziať dom?

Dobre, že som to neurobil!

Žaba vošla do domu

Poobzerala sa okolo seba a posadila sa.

Potom sa pozrela von oknom.

Žaba: - Áno, otázka bývania

Potrebujem sa rozhodnúť

Kde by bol byt

Získať peniaze?

Myš vyjde von a ide do domu.

myš: - Kto ma predbehol?

Zamkol dvere?

Kúpil som si tu byt

A časť zaplatených peňazí!

Žaba vyjde von a urobí pukrle.

Žaba: - Prosím, madam, odpustenie,

Som bezplatná aplikácia.

Tu budem bývať aj ja

budem s tebou kamarát.

Myš vchádza do domu, šepká so žabou. Objaví sa ježko s novinami v rukách. Ide čítať noviny. Klopanie na dom.

ježko:- Hej, mládež!

OTVORENÉ! Tento ježko!

Prišiel som bez pozvania

Prišiel som do tvojho domu po svetlo.

Žaba: - Tu je ďalší nájomník!

Prečo potrebujeme túto možnosť?

myš: - Možno to využijeme.

Nechajte ho sedieť na lavičke.

Všetci počuli rachot.

Vlk a líška vychádzajú.

vlk: - Ahoj, chlapci a dievčatá!

Musíte niekam utiecť!

Kúpil som práva na dom

(zobrazuje "práva")

Takže prepáčte, zbohom, chlapci!

Všetky zvieratá sa blížia k vlkovi. Myška vytrhne vlkovi práva a roztrhá ich.

myš:- Snívať...

(s predstieranou ľútosťou)

- úbohý vlk

Aké je využitie vašich práv voči nám?

ježko: - Nepustíme ťa dnu, nesnívaj!

Žaba: - Kúpte si iný dom!

vlk: (nahnevaný) - Urobiť takú zlú vec?

Líška: - OH môj drahý!

Čo, udrel si si hlavu?

vlk: - Mám plán!

Vymyslel som hrozný podvod:

Ako prežiť z domu

Naši starí známi.

Šepkať si o niečom s Lisou.

Chodia okolo nej dlho.

Líška: - Hej! Chlapci, pustite ma dnu. Gorgaz.

Skontrolujeme váš sporák.

Myška, žaba, ježko (v zbore):

Nemáme plyn. Tu je naša odpoveď!

Líška a vlk odchádzajú.

Fox a Wolf sa blížia k domu.

Líška: - Dobrý deň, priatelia!

Toto je realitná spoločnosť "Fox and Wolf"

O bytoch vieme veľa.

Vážime si, ako žijete

A všetko zapíšeme do správy.

Zvieratá vpustia líšku a vlka dovnútra, usadí ich.

ježko: - Dlho sme na vás čakali.

Bývame tu my štyria.

Žaba: - Poď dnu čaj,

Dáme vám aj koláče.

Podávali niečo chutné.

Vlastne sedatívne.

A potom vytočili 02 a odovzdali tých podvodníkov.

Objaví sa policajt a odvedie Wolfa a Foxa.

Žaba: - Teraz v ňom bývame spolu.

myš: - Naša rozprávka sa skončila,

ježko: - A kto počúval - dobre!

Postavy: Dreamer Boy, Tím námorníkov (učitelia), Kapitán lode (vedúci učiteľ), Sen, Čajky, Hlavný pirát, Piráti.

Znie skladba „Keby neexistovali školy“ z filmu „Ráno bez známok“, vychádza Dreamer Boy.

Zasnívaný.

Teším sa na prázdniny

Snívam o tom, že nepôjdem do školy

Snívam s chalanmi

Vyplávajte na veľkú loď.

Znie úvod piesne, vychádza Sen, otočí sa k chlapcovi.

Sen. Ahoj! Prišiel som k tebe, čítaš knihy, predstavuješ si seba ako hrdinu morské dobrodružstvá Preto som za tebou prišiel, ukážem ti...

Spieva. Námet z filmu "The Bremen Town Musicians".

Noc pominie a príde daždivý deň,

Vieš, čaká nás dobrodružstvo s tebou.

Noc prejde, slnko bude jasne svietiť,

Loď pláva. (2 krát).

Zasnívaný. Chlapci, toto je skutočný nápad! Predstavme si, že sme všetci na veľkej lodi a ideme hľadať poklad, na veľkej ceste.

Chlapec odíde, sadne si na chodbu. Zaznie úvod piesne A. Makareviča „The Blue Bird“, na pódium vstupuje posádka lode na čele s kapitánom. Námorníci spievajú.

Spievať:

Prešli sme ohňom a vodou

Sme odvážni priatelia

Zlého počasia sa nebojíme

Žiadna búrka, žiaden dážď.

Kapitán, kapitán, usmievajte sa

Koniec koncov, úsmev je vlajkou lode.

Kapitán, kapitán, zastavte

Iba odvážni dobývajú moria!

kapitán. Námorníci, na palube, zatĺkajte poklopy, vzdávajte sa kotviacich šnúr, plnou rýchlosťou vpred!

Všetky. Tam je dať kotviace šnúry! Vpredu je plná rýchlosť!

Chlapec nastupuje na javisko.

Zasnívaný. Plavíme sa, okolo nás je len horizont, po stranách špliecha modré more, čajky nás sprevádzajú svojimi spevmi.

Na scéne sa objavujú čajky.

Čajky spievajú. Téma z filmu "Ach, vaudeville, vaudeville ..."

Napriek počasiu, nepriazni,

Ľudia snívajú ďalej

Lode posielajúce do vôd,

Každý chce zaútočiť na poklad.

Ach ostrovy áno ostrovy

Drsné ako more

Ach ostrovy áno ostrovy

Kde je poklad zakopaný, rád by som vedel.

Čajky odlietajú.

Zasnívaný. Potrebujeme Ostrov pokladov, kde nájdeme poklad. Viem, kde ho mám hľadať, dovoľte mi prevziať kormidlo.

kapitán. Stať sa! Držte kurz!

Zasnívaný. Pokúsim sa.

kapitán. Vidím zem, plnou rýchlosťou vpred!

Školáci, oblečení ako domorodci, predvádzajú fragmenty tancov.

kapitán. Existujú priateľskí obyvatelia, musíte sa ich opýtať na poklad. A vymeňte ho za korálky.

Znie pieseň lupičov z m / f "The Bremen Town Musicians". Svetlo zhasne. Piráti vbehnú do haly.

Piráti(v zbore). Na palubu!

Piráti zviažu učiteľov a privedú ich na javisko. Hudba stíchne. Svetlo svieti.

Majster Pirát. Myslíte si, že vám poklad dáme len tak? Nie, zmocníme sa vašej lode, predáme zajatcov do otroctva a korálky a divochov si necháme pre seba. Ako sa ti páči môj plán?

Piráti. Skvelý plán, náš kapitán! Potrebujeme loď na lúpež!

kapitán. Máme odvážny tím, veľa sme toho prežili a teraz vás vyženieme z lode! Vpred priatelia!!!

Začína sa súboj s mečom.

kapitán. Sily sú si rovné, dohodnime sa, že každá trieda by mala vykúpiť svojho učiteľa: spievaj, tancuj, tancuj. Veď deti samé plávať nevedia.

Majster Pirát. Ľutuje deti!

Piráti. No, ak študenti nie sú unavení z učiteľa, potom sme pripravení sa baviť, nech to skúsia!

1. pirát: Nechajte ich tancovať pre nás, priatelia,

Žiaci z 5 „A“.

Študenti predvedú tanec, opustia pódium so svojím učiteľom.

2. pirát. Teraz nechajte verše prečítať, alebo žiaci 5. „B“ zaspievajú pieseň.

Žiak prečíta báseň, odvedie učiteľa preč.

3. pirát. Poďme sa na niečo hrať. 5 "B", nezaspal si tam?

Žiak vystupuje a vedie učiteľa.

4. pirát. Chcem počúvať ditties, baviť sa, kto ma bude baviť? Asi pôjdu chalani z 5 "G"?

Žiaci sa striedajú vo vystupovaní, učitelia sú vedení do sály.

3. pirát. Necháme kapitána, inak sme rozobrali všetkých väzňov, s ním nám to bude spoľahlivejšie.

Chlapec-snílek (oslovuje publikum).

Poďte chlapci, ukážeme triedu

Teraz zachráňme kapitána!

Deti predvádzajú vopred pripravené čísla.

Majster Pirát. Oh, rozosmiali ste nás! Dáme vám kapitána, ale ako môžeme zostať bez všetkého??? Budeme sa nudiť

kapitán. Darujme pirátom nové učebnice a knihy na školský rok.

Vychádzajú učni a dávajú knihy všetkým pirátom.

Učitelia námorníkov.

Vieme, že poznanie je sila

Naučíme vás to

Tento rok ste sa veľa naučili

Máme z vás veľkú radosť!

Všetky deti spievajú pieseň „Všetci žijeme spolu“.

Mestská štátna vzdelávacia inštitúcia dodatočné vzdelanie deti zo severného okresu Novosibirskej oblasti detská kreativita

Scenár podujatia venovaného koncu školského roka

v Dome detskej tvorivosti

"Cesta za rok"

metodik MKOU DOD DDT

najvyššej kvalifikačnej kategórii

s Severná

2013

Vysvetľujúca poznámka.

Každý rok koncom mája alebo začiatkom júna sa u nás koná Dom detskej tvorivosti slávnostné podujatie venovaný záveru akademického roka. V tento deň k nám prichádzajú všetci: deti, rodičia, učitelia, priatelia. Zhrnieme: ako prebiehal rok, čo sa nám podarilo, čo nevyšlo, aké sú naše výsledky, úspechy za uplynulý akademický rok. Forma konania, obsah sa mení, no odmeňovanie, povzbudzovanie žiakov za kreativitu a oddanosť nášmu Domu detskej tvorivosti zostáva tradičné.

Od roku 2010 organizujeme v našej inštitúcii súťaž Študent roka medzi študijnými krúžkovými združeniami. Na začiatku bola táto súťaž samostatným podujatím, no od roku 2012. Finále súťaže sa konalo v rámci záverečných prázdnin venovaných koncu akademického roka.

Vašu pozornosť pozývame na scenár záverečného podujatia v máji 2013.

Cieľ:Vytváranie podmienok pre sebarealizáciu žiakov prostredníctvom rôznorodých aktivít.

Úlohy:

    začlenenie študentov do sebaanalýzy ich vlastných kognitívnych, sociálnych a tvorivých aktivít;

    formovanie pozitívnej motivácie žiakov k úspechu v rôzne druhyčinnosti;

    rally detského tímu.

Priebeh udalosti.

Sviatok začína vystúpením žiakov krúžkového združenia „Merry Fellows“, tanečným „bleskovým mopom“.

Žiak spieva pieseň „Detstvo“.

Moderátor 1: Dobrý deň, milé deti a vážení dospelí! Opäť sa s vami stretávame na sviatku venovanom koncu školského roka v Dome detskej tvorivosti!

Vedenie 2 : A zároveň v súťaži „Študent roka“!

Moderátor 1: Náš sviatok otvorili žiaci krúžkového združenia „Jolly Fellows“ a Kholina Alena, ktorá študuje krúžkové združenie „Vyshy Klass“ piesňou „Detstvo“.

Vedenie 2 : Dnes uskutočníme program: ...

Moderátor 1 : A ….

Vedenie 2 : Prešiel ďalší školský rok, je čas bilancovať. A my vám predstavíme naše úspechy a výsledky, o ktorých sme počas tohto roka snívali a dosiahli!

Moderátor 1 : A tiež sa zhodnú v spore o to, kto si tento rok zaslúži vysoký titul „Študent roka“, chlapci uznávaní ako najlepší vo svojich kruhových združeniach.

Vedenie 2 : Slovo na pozdrav dostáva riaditeľ Mestskej pokladnice vzdelávacia inštitúcia doplnkové vzdelávanie pre deti severného okresu regiónu Novosibirsk Dom detskej tvorivosti ....

(Uvítací príhovor riaditeľa)

Moderátor 1 : Tento rok o titul "Študent roka - 2013" bude bojovať:

1. …..;

2. ….;

(predstavenie súťažiacich)

Vedenie 2 : Súťaž "Študent roka - 2013" vyhodnotí porota v zložení:

(prezentácia poroty)

Moderátor 1 : Naši účastníci už absolvovali dve korešpondenčné kolá súťaže: „Prehliadka úspechov“ a „Portfólio študentov“. Žiadame porotu o vyhlásenie výsledkov korešpondenčných etáp.

(porota prečíta výsledky korešpondenčných kôl)

Vedenie 2 : Tu je ekológia - módne slovo,

Predtým to príroda nevedela,

Banky, fľaše sa nehádzali do kríkov,

Odpad a ropa sa do rieky nevylievali.

Potkanom a myšiam sa teraz darí

Cenné druhy, bohužiaľ, miznú,

Kto sa otrávi cigaretou

Niekto užíva drogy.

Naša planéta stále žije

Ale bez ochrany zomrie!

Ak chcete, aby bol svet zelený

Nerezať brezy a javory!

Moderátor 1: Ekologický a biologický smer . V tomto smere pracujeme: (prebieha prezentácia pedagógov a nazývajú sa najlepšie úspechy študentov v tomto smere v uplynulom akademickom roku)Hostiteľ 2: Na ceny pozývame režiséra na pódium ...

Za vysokú výkonnosť a aktívnu účasť na činnosti združenia sú ocenení žiaci krúžkového združenia „Mladý ekológ“:

1)…

2)…

(ocenenie)

Moderátor 1 : Žiadame žiakov krúžkového združenia „Mladý ekológ“, aby predstavili svojho kandidáta na titul „Študent roka“.

(vizitka)

Vedenie 2 : Sociálny a pedagogický smer . Funguje aj tento smer: (je tam prezentácia pedagógov a nazývajú sa najlepšie úspechy študentov v tomto smere za uplynulý akademický rok).

Dnes je tvoj deň, KVNschik!

Poďme sa baviť.

Nechajte publikum tlieskať v stoji

S potešením kričí "Bravo!" "Bis!"

A nech je šťastie s vami

Zábava, radosť a vzrušenie...

(vystupuje tím KVN)

Moderátor 1 : Za vysoký výkon a aktívnu účasť na činnosti združenia sú študenti krúžkového združenia UID „Jaguár“ ocenení:

1)…

2)…

študenti kruhových združení KVN "Do polnoci":

1)…

2)…

"Bocian priniesol":

1)…

2)…

(ocenenie)

Vedenie 2 : Žiadame žiakov krúžkového združenia „Jaguár“, aby predstavili svojho kandidáta na titul „Študent roka“.

(vizitka)

Moderátor 1 : (prejav propagandistického tímu)

Vedenie 2 : Na ocenenie pozývame režiséra na javisko ...

Moderátor 1 : Za vysoký výkon a aktívnu účasť na činnosti spolku sú študenti krúžkového spolku ocenení propagandistickým tímom „Vyššia trieda“:

1)...

2)…

(ocenenie)

Vedenie 2 : Žiadame žiakov krúžkového združenia „Vyššia trieda“, aby predstavili svojho kandidáta na titul „Študent roka“.

(vizitka)

Moderátor 1 : Najviac študentov sa venuje umeleckému a estetickému smeru. A to nielen u nás v Dome detskej tvorivosti, ale aj v pobočkách, na báze okresných škôl. Ide o krúžkové združenia (zastúpenie krúžkových združení a učiteľov na čiastočný úväzok). Ich práce si môžete pozrieť na našej záverečnej výstave.

Hostiteľ 2: Zoznámte sa s ..., študentkou krúžkového združenia „Sedem nôt“ s piesňou „Limonádový dážď“.

(vystúpenie krúžkového združenia „Sedem nôt“)

Moderátor 1 : Za vysoký výkon a aktívnu účasť na činnosti združenia sú ocenení žiaci krúžkového združenia „Sedem nôt“:

1)…

2)…

Študenti krúžkového združenia "Magic Tangle":

1)…

2)…

(ocenenie)

Vedenie 2 : Nezakazujte si tvoriť,

Nech to niekedy vyjde nakrivo -

Tvoje smiešne motívy

Nikto nemôže replikovať...

Nehovor, že nemôžeš

Nebudeš nič ľutovať

Áno, nebude čo ľutovať! (M. Cvetajevová)

Moderátor 1 : Študenti krúžkového združenia "Souvenir" (reprezentácia úspechov)

Vedenie 2 : Na ocenenie pozývame na pódium režiséra MKOU DOD DDT ... ..

Moderátor 1: Za vysoký výkon a aktívnu účasť na činnosti združenia sú žiaci krúžkového združenia „Suvenírny“ ocenení:

1)…

2)…

Žiadame ich, aby prišli na pódium.

(ocenenie)

Vedenie 2 : Žiadame žiakov krúžkového združenia „Suvenir“, aby predstavili svojho kandidáta na titul „Študent roka“.

(vizitka)

Moderátor 1 : Žiaci krúžkového združenia „Urob si sám“ (reprezentácia úspechov).

Hostiteľ 2: Za vysoké výkony a aktívnu účasť na činnosti združenia sú ocenení žiaci krúžkového združenia „Urob si sám“:

1)…

2)…

(ocenenie)

Moderátor 1 : Žiadame žiakov krúžkového združenia „Urob si sám“, aby predstavili svojho kandidáta na titul „Študent roka“.

(vizitka)

Vedenie 2 : A odovzdávame slovo našim kolegom, stretávame sa ... a ....

Vedenie 3 : Divadlo je voľný let myšlienok,

Divadlo - tu bohato kvitne fantázia.

V divadle sŕdc sa topí ľad.

A tu sa rodí zázrak.

Vedenie 4 : Študenti krúžkového združenia „Merry Fellows“, (reprezentácia úspechov žiakov združenia).

Teraz pred vami vystúpi mladšia skupina krúžkového združenia „Merry Fellows“ s rozprávkou „Tekvica“.

(výkon)

Vedenie 3 : Na ocenenie pozývame na pódium režiséra MKOU DOD DDT ....

Moderátor 4: Za vysoký výkon a aktívnu účasť na činnosti združenia sú ocenení žiaci krúžkového združenia „Merry Fellows“:

1)…

2)…

(ocenenie)

Moderátor 3: Žiadame žiakov krúžkového združenia „Merry Fellows“, aby predstavili svojho kandidáta na titul „Študent roka“.

(vizitka)

Vedenie 4 : S tým, čo miluješ, je život stokrát sladší,

Len s ním musíte mať trpezlivosť.

A zručnosť je silnejšia

Keď inšpirácia príde do srdca.

Láska k umeniu večné horenie

Pre umelca ako sladké bremeno

Vytváranie rúk je zdrojom potešenia,

Lieči dušu a napĺňa čas.

Vedenie 3 : Študenti krúžkového združenia „Kaleidoskop“ a „Dúha“ (reprezentácia úspechov študentských spolkov).

Moderátor 4: Za vysokú výkonnosť a aktívnu účasť na činnosti združenia sú ocenení žiaci krúžkového združenia IZO „Dúha“:

1)…

2)…

žiaci krúžkového združenia "Kaleidoskop":

1)…

2)…

Prosím, poďte na pódium.

(ocenenie)

Vedenie 3 : Žiadame žiakov krúžkového združenia „Kaleidoskop“, aby predstavili svojho kandidáta na titul „Študent roka“.

(vizitka)

Moderátor 4: Prvý rok fungujú krúžkové združenia „Stroke“ a Living Doll“ (reprezentácia úspechov).

Vedenie 3 : Na ocenenie pozývame na pódium režiséra MKOU DOD DDT ... .

Moderátor 4: Za vysoký výkon a aktívnu účasť na činnosti združenia sú žiaci krúžkového združenia „Ťahačka“ ocenení:

1)…

2)…

Žiaci krúžkového združenia "Živá bábika":

1)…

2)…

(ocenenie)

Vedenie 3 : Žiadame žiakov krúžkového združenia „Ťahačka“, aby predstavili svojho kandidáta na titul „Študent roka“.

(vizitka)

Vedenie 4 : Ľahká chôdza, ľahké pohyby,

Veľa tréningov, po vystúpení.

Naučili ste nás krásne sa hýbať.

Tanec sme si zamilovali vášnivo z celého srdca.

A dnes sa vám spolu chceme priznať,

Že je nemožné, aby sme sa rozlúčili s tancom.

Vedenie 3 : Po dlhšej prestávke opäť pokračovali v činnosti pani učiteľky ..., krúžkové združenia "Break-dance" a "Hip-hop" (reprezentácia úspechov).

Moderátor 4: Za vysoký výkon a aktívnu účasť na činnosti združenia sú žiaci krúžkového združenia „Breakdance“ ocenení:

1)…

2)…

Študenti krúžkového združenia "Hip-hop":

1)…

2)…

(ocenenie)

Vedenie 3 : Žiadame žiakov krúžkového združenia "Break-dance", aby predstavili svojho kandidáta na titul "Študent roka".

(vizitka)

Vedenie 4 : Zo starých vecí

Vytvoril kvetinu

Nechajte ho ohromiť krásou.

A ak potrebujete, môžeme urobiť viac.

Nie je veľa kvetov!

Moderátor 3: Žiaci krúžkového združenia „Šikovné ručičky“ (reprezentácia úspechov).

Vedenie 4 : Na ocenenie pozývame na pódium režiséra MKOU DOD DDT ... ..

Moderátor 3: Za vysoký výkon a aktívnu účasť na činnosti združenia sú ocenení žiaci krúžkového združenia „Šikovné ruky“:

1)…

2)…

(ocenenie)

Vedenie 4 : Žiadame žiakov krúžkového združenia „Šikovné ruky“, aby predstavili svojho uchádzača o titul „Študent roka“.

(vizitka)

Moderátor 3: Vaša pozornosť bola venovaná „vizitke“ posledného uchádzača o titul „Študent roka“. Nastal čas, aby porota rozhodla a určila víťaza súťaže Študent roka 2013.

Moderátor 4: Porota medzitým pracuje, predstavíme vám ďalší smer, ktorým Dom detského umenia pracuje. Toto je turistická destinácia. V tomto smere u nás pracujú 3 učitelia: učiteľ-organizátor ..., vedúca Múzea Domu detskej tvorivosti a dvaja brigádnici ...., krúžkové združenie „Výška“ a ... , krúžkové združenie „Mladý miestny historik“ (reprezentácia úspechov).

Vedenie 4 : Žiaci krúžkového združenia „Break-dance“ vystupujú so skladbou „Bee Boys“.

(výkon)

Moderátor 3: Rozprávku „Sestra Alyonushka a brat Ivanushka“ predstavia žiaci juniorská skupina kruhové združenie „Jolly Fellows“.

(príbeh)

Moderátor 1 : Udeľujeme slovo predsedovi poroty

(ocenenie účastníkov súťaže „Študent roka“)

Hostiteľ 2:

Ďalší rok pozadu

Ale koľko je pred nami.

Na leto sa s nami postíte,

Vrátiť sa na jeseň.

Moderátor 3: Zoznámte sa ... s piesňou "Wind of Change".

Sviatok sa koná v zasadacej sále, sála je farebne vyzdobená. Deti tejto paralely vedú celú dovolenku, hrajú hudobné čísla. Príprava prezentácie o nomináciách.

Dovolenka začína piesňou „Last Bell“ v podaní súboru 7. ročníka „Romance“.

Jar-jar, kvapky zvonia
A veselý štebot vtákov!
Jar-jar, magický sen -
Čakajú úžasné farby!

Máte temperament a nadšenie!
A každý deň sa žije s radosťou!
A v škole veľmi dlho
Na jar každý rok zhŕňajú!

Pozývame všetkých na svetlá dovolenka,
Sviatok radosti, zábavy, smiechu!
Nech statočný vietor vtrhne do okien,
A spolu s ním si odnesie aj ďalší školský míľnik!

K týmto múrom sa ešte vrátime
Trochu dospelý, ale stále deti,
Ten istý Guli, Petit, Dili, Lena,
Ale polepšíme sa, ver mi!

Budeme hlbšie hrýzť žulu vedy,
Bude menej detských ozdôb.
V triede prisaháme, že nebudeme zívať od nudy,
Ale to len bude, ale zatiaľ nám blahoželáme!

2 ved. Dobrý deň! Srdečne Vás vítame na našej dovolenke.

3 Vedy. Naozaj chceme, aby sa na vašich tvárach rozžiarili úsmevy šťastia...

4 viedol. Sme radi, že nás čaká príjemná letná dovolenka...

1 viedol.A šťastie, že sa s vami opäť stretneme o tri krátke mesiace

Dovolenka pokračuje hudobným číslom - tanečným súborom "Priateľstvo"

1 viedol. - Dámy a páni!

2 viedol. - Dámy a páni!

1 viedol. - Priatelia, súdruhovia!

2 viedol. – A teraz sa opýtame nášho váženého riaditeľa V.V. Parfenov.

1 viedol. – Vážený Vjačeslav Viktorovič, dovoľte mi s vami urobiť rozhovor.

2 viedol. – Nebol si na nás počas tohto roka veľmi naštvaný?

1 viedol. – Ako by ste nás chceli vidieť budúci rok?

Všetky ved. Sľubujeme, že sa polepšíme.

Slovo má riaditeľ školy. A podľa školskej tradície riaditeľ odmeňuje výborných žiakov. ktorí sú ocenení pochvalným hárkom a výborným študentským odznakom. Pomoc odmeniť - chlapcov 10. ročníka, uchádzačov o zlatú medailu a víťazov republikových olympiád.

Odmeňovanie.

1 viedol. Slovo na blahoželanie všetkým výborným študentom tejto paralely má víťaz republikovej olympiády z fyziky, matematiky, informatiky. Farkhutdinov TagirŽiak 10. ročníka

Reakcia vynikajúcich študentov ( deti sú pozvané, aby si vopred pripravili krátky prejav v 3 jazykoch: ruština, tatárčina, angličtina, kde by mohli vyjadriť svoju vďaku učiteľom, rodičom)

Skúsili - čestné slovo!
Veda je ťažko pochopiteľná
Ale ani zlé správy.
Že len jeden je štyri, nie päť!

Dovolenka pokračuje hudobným číslom - gitara -Barsukov Anton 7B

2 viedol. V nominácii „Prekonanie -2009“ sú ocenení ... (deti, ktoré prekonali svoju latku a ukončili rok s 1 „4“, pre ktoré je to veľký úspech!)

„Prekonávanie – 2009“ pozvaná zástupkyňa riaditeľa pre pedagogickú prácu Razumova Lyubov Ivanovna a víťaz republikovej olympiády v anglickom jazyku, víťaz vedeckej a praktickej konferencie Alexander Vatskov, študent 10. ročníka.

Odmeňovanie. A prajem všetkým chalanom.

Priatelia, nevešajte nos!
Koniec koncov, presne o rok neskôr,
Vezmeš tento kríž
A k výborným študentom pribudnú aj ľudia!

Dovolenka pokračuje v tanci s fanúšikmi - súbor "Prekvapenie"

Olymp je strmá hora bohov.
Olympiáda nie je jednoduchšia ako táto strmá!
Mučia samých seba
Cez oblaky sme sa dostali na Olymp!

V nominácii "Olympiáda - 2009."„Ocenený…

Na ocenenia v nominácii „Olympijské hry – 2009“ je pozvaný víťaz mestskej, republikovej olympiády v ruskom jazyku a literatúre Karinin účes 10 Žiak triedy A

Odmeňovanie.

Reakcia detí.

Chlapci, nie ste bohovia -
Nedajú ti krídla.
Iba tvrdé cesty
Prinesú vás späť na Olymp!

Dovolenka pokračuje piesňou v predstavení Rakhmatullina Robert "Moji priatelia"

Závidieť im ich budú Rimania aj Gréci
Sú to naši športovci.
Zdolajú hory, rieky,
Aj najstarší, aj najmladší.

V nominácii "Šport - 2009."„Ocenený…

Na ocenenia v nominácii „Šport – 2009“ je pozvaný víťaz celoruských súťaží v "Judo". Študentka Kalugina Anna 11. trieda

Odmeňovanie

Šport nie je pre slabých
Ale vy, priatelia, ste silní ako levy!
Veríme vo víťazstvo, v tvoju slávu.
Budete skákať cez hlavu!

Vo sviatku pokračuje víťaz mestskej a republikovej súťaže čitateľov Volkov Valery - výzva venovaná roku športu.

Tanec "Kankan" - súbor "Priateľstvo"

Rusko je bohaté na množstvo talentov:
Básnici, umelci, speváci...
A medzi nami sú budúce granty -
Rôzne umelecké diela odvážne!

V nominácii "Talent - 2009."„Ocenený…

Na ocenenia v nominácii "Talent - 2009" držiteľ „Zlatého diplomu“ medzinárodného súťažného festivalu detí a kreativita mládeže„Wind Rose“ v nominácii „Pop Vocal“; laureát medzinárodnej súťaže-festivalu detskej a mládežníckej tvorivosti „Wind Rose“ v nominácii „Variety vocal“ (II. miesto); víťaz medzinárodného umeleckého festivalu „Týždeň ruskej kultúry vo Francúzsku“; Laureát medzinárodnej súťaže-festivalu „Jesenné umelecké stretnutia v Poľsku „Talisman šťastia“ nominácia „Folk Vocal“ (II. miesto), nominácia „Variety Vocal“ (III. miesto) laureát medzinárodnej súťaže-Festival detí a mládeže „Jesenná rozprávka“ ” v Českej republike (umiestňujem) Gafiatullina AlmiraŽiak 9. ročníka

Odmeňovanie.

Svet bez hudby je taký malý.
Prezentujte bez obrázkov a piesní.
Priatelia tvoria, ste potrební!
Dajte teplo, pre toto sa narodili!

Dovolenka pokračuje piesňou Anastasie Redkiny „Kvapka leta“

2 viedol. V tejto sále sú tí, ktorí sú nám nekonečne drahí. Kto nám pomáha radou a nádejou. Vždy ste tu a dnes ste s nami.

Rodičia sú rodné slovo,
Pre nás nie je bližšia mama, otec.
Tvoje oči vždy rozdávajú radosť,
Nechajte teda smútok zmiznúť z vašej tváre.

Láskavosť rodičov - čo môže byť krajšie
A aby u nás všetko išlo dobre -
Dajte nám rodičovskú radu!

Slovo k rodičom a ich hudobné číslo pre deti.

Opäť hovor s dúhovým trilkom
Ako počítať roky.
Škola nám vyjde v ústrety otvorenými dverami,
Vždy má z nás radosť.

Koľko starostí, nádejí a starostí
Sme s vami spojení!
Otváraš nám cestu do veľkého sveta,
Stali ste sa našimi vlastnými.

Medzitým hovoríme: "Dovidenia!"
Čaká nás leto.
Slnko, vietor, vodný sprej
Všetci: Pred nami sú prázdniny! Hurá!

Sviatok končí piesňou súboru chlapcov 7. ročníka "Dobrý skutok".